Partagez vos passions
Rejoignez la communauté

 • cvkonsultant


  • a posté un article :

   Skąd wziąć wzory CV?

   Nie każdy musi mieć ochotę i czas na to, by przez długie godziny siedzieć nad pustą kartką papieru, próbując ją przetworzyć na prawdziwe, nowe CV. Nie zawsze jest to zresztą potrzebne, bo czasami pracodawcy jedynie pobieżnie przeglądają te dokumenty, wyciągając z nich wyłącznie dane kontaktowe do różnych osób. Dopiero potem się z nimi zapoznają, robiąc to już podczas rozmów rekrutacyjnych. Nie próbując zatem zdobyć jakiegoś specjalnie wyjątkowego stanowiska, można wykorzystać gotowe wzory CV i to je wyłącznie uzupełnić prawdziwymi informacjami. A gdzie takie wzory w ogóle się znajdują?

  • a posté un article :

   Dlaczego warto przyłożyć się do napisania CV i nie zapomnieć o klauzuli?

   Każdy człowiek z natury dąży do tego, by ułatwiać i uprzyjemniać sobie życie. Gdy nie musi czegoś robić, po prostu się tym nie zajmuje, zyskując cenny czas i mogąc go wtedy przeznaczyć na same przyjemności. Gdy więc ludzie mają za zadanie utworzyć swoje CV, przeważnie wykonują je w ciągu kilkunastu minut, posługując się internetowymi szablonami czy łatwymi w obsłudze generatorami. Właściwe tworzenie CV powinno jednak trwać znacznie dłużej i warto ten czas na nie poświęcić.

  • a posté un article :

   Szybkie tworzenie CV po angielsku

   Marząc o ogromnej karierze zawodowej i dużych pieniądzach, nie możemy ograniczać się wyłącznie do pracowania w swoim kraju ojczystym. Zagraniczne firmy i międzynarodowe korporacje mogą nam zaproponować znacznie ciekawsze posady, o które warto by było zawalczyć. Skoro uznaliśmy, że są one w zasięgu naszych możliwości, prawdopodobnie potrafimy porozumiewać się w języku angielskim, zatem i przygotowanie CV po angielsku nie powinno być dla nas specjalnie trudne. Rzeczywistość bywa jednak różna, a jeśli czas nas pospiesza, musimy je wykonać jak najszybciej, nie zapominając przy tym o jego zawartości. 

  • a posté un article :

   CV a list motywacyjny

   Gdy właściciel firmy prosi swoich kandydatów na wybrane stanowisko o przygotowanie zarówno CV, jak i listu motywacyjnego, ci są tymi zadaniami wręcz przerażeni. O ile życiorys mają już przyszykowany, bo zajęli się nim znacznie wcześniej, tak dokument motywacyjny dalej muszą jakoś utworzyć. Często to wyłącznie na nim się skupiają, bo skoro mało który pracodawca o niego prosi, ten jeden, do którego firmy ktoś chce się dostać, musi na niego zwracać szczególną uwagę. Nim jednak kandydat zacznie martwić się o to, jak napisać list motywacyjny, powinien zobaczyć związek między tym listem a CV. Jest on kluczowy.

  • a posté un article :

   Jak stworzyć CV nie mając doświadczenia?

   Każdy młody człowiek w pewnym momencie swojego życia musi zmierzyć się z dość trudnym i wymagającym zadaniem. Jest nim tworzenie pierwszego CV - dokumentu, który można pokazywać potencjalnym pracodawcom, aby uzyskać od nich jakąś posadę. Nastolatkowie zwykle od razu marzą o pracy jak najprzyjemniejszej i dobrze płatnej, jednak póki ich doświadczenie się nie powiększy, raczej nie mają co na nią liczyć. Tym bardziej, że do CV muszą coś wpisać, a co takiego napisze osoba kończąca szkołę średnią, która nigdy nie podjęła się nawet pracy dorywczej. Otóż istnieje na to sposób. Wystarczy dowiedzieć się, jak napisać CV bez doświadczenia, by naprawdę zachwycało ono wszystkich pracodawców, którym się je pokaże.

  Plus...

  Blogs de cvkonsultant

  Blogs favoris

  cvkonsultant n'a pas encore de blogs favoris

  Suit 0 membres

  cvkonsultant ne suit pas de membre

  Suivi par 0 membres

  cvkonsultant n'est suivi par aucun membre